Medarbetare

Mårten Castenfors

Chef för Liljevalchs konsthall
marten.castenfors@stockholm.se
08-508 31 332, 076-123 13 32  

Isak Nilson

Vice konsthallschef/intendent
isak.nilson@stockholm.se
08-508 31 339, 076-123 13 39 

Louise Fogelström

Utställningsproducent och evenemangsansvarig
louise.fogelstrom@stockholm.se
08-508 31 335, 076-123 13 35

Mårten Åhsberg

Ansvarig utställningstekniker
marten.ahsberg@stockholm.se
08-508 31 343, 076-123 13 43

Klara Nilsen

Utställningskoordinator
klara.nilsen@stockholm.se
08-508 31 344, 076-123 13 44

Ulrika Hägglund

Konstpedagog/gruppbokningar
ulrika.hagglund@stockholm.se
08-508 31 337, 076-123 13 37
För bokningar 08-508 31 340 

Sara Källsner

Kommunikation och pressansvarig
sara.kallsner@stockholm.se
08-508 31 325, 076-123 13 25

Evelina Rasmussen Taengh

Arkiv
evelina.rasmussen.taengh@stockholm.se

Fredrik Nyberg

Produktionsledare
Hus- och säkerhetsansvarig
fredrik.nyberg@stockholm.se
08-508 31 323, 076-123 13 23

Merja Tuohimaa

Ekonomiadministratör
merja.tuohimaa@stockholm.se
08-508 31 338, 076-123 13 38

Tilda Alzén

Controller
tilda.alzen@stockholm.se
08-508 31 326, 076-123 13 26

Theresia Frydrysiak

Butiksansvarig
theresia.frydrysiak@stockholm.se
076-123 13 48

Linnéa Brisling

Fastighetsassistent
linnea.brisling@stockholm.se
08-508 31 345, 076-123 13 45

Emma Hatt

Konstvärd
emma.hatt@stockholm.se
076-123 13 40

Asger Mosumgaard

Konstvärd
asger.johan.mosumgaard@stockholm.se

Varukorg