Kontakt

Bokning av guidade gruppvisningar

bokning.liljevalchs@stockholm.se
08-508 31 340, tisdagar 9–12 under sommaren. Helt stängt 13-30 juli.

Bokning av evenemang

Sofia Palmgren. sofia.a.palmgren@stockholm.se, 08-508 31 321

Pedagogiska projekt, barn/ungdom

Ulrika Hägglund. ulrika.hagglund@stockholm.se, 08-508 31 337

Värdkoordinator

Isabelle Jansson. isabelle.jansson@stockholm.se

Utställningsteknik

Joshua Webber. joshua.webber@stockholm.se, 08-508 31 343

Mediaförfrågningar och pressfoto

Dorian Rudklint. dorian.rudklint@stockholm.se, 08-508 31 325

Annonsering och tryckfrågor

Dorian Rudklint. dorian.rudklint@stockholm.se, 08-50832050

Vårsalongen – ansökan, inlämning och köp av verk

varsalongen@stockholm.se, 08-508 31 330

Inlån av verk

Sofia Palmgren. sofia.a.palmgren@stockholm.se, 08-508 31 321

Arkiv och registratur

Frågor rörande Liljevalchs arkiv, diarieföring eller att kunna begära ut allmänna handlingar.
liljevalchs@stockholm.se

Liljevalchs butik

08-508 31 330

Har du frågor som du inte hittar svar på här på webbplatsen?

Kontaktnummer: 08-508 31 330
(knappval: personlig kontakt eller programinformation via telesvar.)
Post: Adresseras till Liljevalchs, Box 278 06, 115 93 Stockholm
Besöksadress: Djurgårdsvägen 60, Djurgården, Stockholm

Varukorg