Medarbetare

Joanna Sandell Wright

Konsthallschef
08-508 31 332, 076-123 13 32 
joanna.sandell@stockholm.se

Sofia Palmgren

Producent och eventansvarig
08-508 31 321, 076-123 13 21
sofia.a.palmgren@stockholm.se

Merja Tuohimaa

Ekonomiadministratör
08-508 31 388
merja.tuohimaa@stockholm.se

Asger Mosumgaard

Bokningskoordinator
08-508 31 341
asger.johan.mosumgaard@stockholm.se

Theresia Frydrysiak

Butiksansvarig
08-508 31 348
theresia.frydrysiak@stockholm.se

Amanda Rasmussen

Konstvärd
amanda.rasmussen@stockholm.se

Isak Nilson

Vice konsthallschef/intendent
08-508 31 339, 076-123 13 39 
isak.nilson@stockholm.se

Klara Nilsen

Utställningskoordinator
08-508 31 344, 076-123 13 44
klara.nilsen@stockholm.se

Ulrika Hägglund

Konstpedagog
08-508 31 337, 076-123 13 37
ulrika.hagglund@stockholm.se

Joshua Webber

Ansvarig utställningstekniker (Vikarierande)
joshua.webber@stockholm.se

Emma Hatt

Värdkoordinator (Tjänstledig)
emma.hatt@stockholm.se

Mårten Åhsberg

Ansvarig utställningstekniker
marten.ahsberg@stockholm.se

Fideli Selenius

Konstvärd (vikarierande)
fideli.selenius@stockholm.se 

Johanna Strand

Kommunikations- och pressansvarig (Vikarierande) 070-732 73 66
johanna.strand@stockholm.se

Emil Ivedal

Konstvärd
076-123 13 50
emil.ivedal@stockholm.se

Jack Rodriguez

Fastighetsassistent
08-508 31 345
jack.rodriguez@stockholm.se

Isabelle Jansson

Värdkoordinator (Vikarierande)
076-123 13 52
isabelle.jansson@stockholm.se

Anna Palmqvist

Konstvärd
076-123 13 51
anna.palmqvist@stockholm.se

Sara Källsner

Kommunikations- och pressansvarig
(Tjänstledig)
sara.kallsner@stockholm.se

Achille Segaud

Konstvärd (vikarierande)
achille.segaud@stockholm.se

Varukorg